Bombové hrozby uzavřely 21 škol napříč Velkou Británií. Anonym v telefonátu vyhrožoval, že ,,šrapnel usekne dětem hlavu".

Bombové hrozby uzavřely 21 škol napříč Velkou Británií. Anonym v telefonátu vyhrožoval, že ,,šrapnel usekne dětem hlavu&quote;.
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bomba
23 / 05 / 2016, 18:00

Panika dnes zachvátila střední školy v celé Velké Británii. Anonym vyhrožoval desítkám škol bombovým útokem.

Kvůli anonymovi, který vyhrožoval bombovými útoky základním i středním školám po celé Velké Británii, muselo jich dnes být zavřeno 21. Výhružky přišly v den, kdy se konají závěrečné maturitní zkoušky.

Tisíce žáků tak muselo být podle policejních zpráv preventivně evakuováno ,,od Kentu až po Newcastle". V jedné škole v Canterbury anonym vyhrožoval, že ,,šrapnel z bomby usekne dětem jejich hlavy". Policisté tak museli okamžitě spěchat do školy, aby potenciální bezpečnostní riziko eliminovali. Ředitel školy Phil Carnavas k tomu řekl, že sekretariát školy obdržel opakované telefonáty od mužsky znějícího hlasu, který řekl, že ve škole je skryto výbušné zařízení.

Stejně tak se stalo i v další škole ve Stocktonu. Ta je v hledáčku policie pro bezprostředně hrozící riziko. Přes facebook již byli žáci informováni o přítomnosti speciálního policejního týmu, který danou školu prohledá. V obou případech však policie žádné bomby nenašla.

Další výhružky pak byly adresovány například školám zahrnující hrabství Východní Sussex, Cambridgeshire a Surrey. Policie zatím neví, kdy evakuační stav skončí, protože se domnívá, že telefonické výhružky budou pokračovat dál. Vyšetřovatelé tak hledají vzor či linku, která by spojovala všechny tyto případy, jestli je například pachatelů více, a proč se tak stalo právě v den závěrečných zkoušek. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku