Bombové útoky před mešitou a konferenčním centrem v Drážďanech

Bombové útoky před mešitou a konferenčním centrem v Drážďanech
27 / 09 / 2016, 10:30

V Drážďanech na východě Německa vybuchly v pondělí večer dvě improvizované bomby; jedna byla nastražena před mešitou a druhá před mezinárodním konferenčním centrem.

Drážďany (ČTK)- Exploze si nevyžádaly žádné zraněné. S odvoláním na německou policii o tom dnes informovala agentura Reuters. Zdroj: spiegel.de

 

"Zatím se k činu nikdo nepřihlásil, vycházíme ale z toho, že motivem útoků byla xenofobie," uvedl šéf drážďanské policie Horst Kretzschmar.

Úřady byly o explozích informovány v pondělí kolem 22:00. O rozsahu škod zatím nejsou zprávy. Kvůli výbuchům byla posílena bezpečnostní opatření před všemi mešitami v Drážďanech.

Drážďany jsou metropolí spolkové země Sasko, která byla v poslední době svědkem řady rasistických útoků, uvedla agentura AP.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.