,,Bonnie a Clyde džihádu". Manželský pár chtěl spáchat teroristický útok v Sydney

,,Bonnie a Clyde džihádu&quote;. Manželský pár chtěl spáchat teroristický útok v Sydney
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: teroristický útok
08 / 02 / 2017, 16:00

Manželé chtěli, aby se o nich psalo jako o ,,Bonnie a Clydeovi džihádu".

Mladý manželský pár Samey Bayda a Alo-Bridget Namoa, kterým je oběma teprve devatenáct let, plánovali provést v roce australském Sydney teroristický útok. Za to jim hrozí v krajním případě hrozí až doživotní vězení.

Manželé jsou od loňského roku, kdy byli zatčeni v britském Guildfordu, ve vazbě a čekají nyní na soud.

související: V Turecku zatkli na 400 osob podezřelých z napojení na IS

K Baydově tíži jde to, že si měl opatřit dokumenty, které se týkají plánu teroristických útoků. Byly u něho nalezeny plány na sestrojení funkční výbušniny v arabštině. Měl také úmyslně ztěžovat práci vyšetřování, když nabádal, aby jeho žena smazala veškerou podezřelou komunikaci z mobilního telefonu.

Baydově ženě se klade kromě jiného za vinu, že měla mít u sebe v batohu nůž, který měl být použit při provedení teroristického útoku a také konkrétní dokumenty, jež se týkají plánu tento útok spáchat. Baydova manželka mu také měla poslat před zatčením zprávu, že ,,chce, aby se z nich stali Bonnie a Clyde džihádu".

Soud s manželi se bude konat v březnu.

 

psali jsme:

Německá policie provedla rozsáhlou razii v mešitách a firmách. Zatkla Tunisana, který plánoval teroristický útok

 

Zdroj: smh.com.au

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.