Boris Johnson podporuje Andreu Leadsomovou do funkce britského premiéra

Boris Johnson podporuje Andreu Leadsomovou do funkce britského premiéra
Autor: redakční databáze|Popisek: Brexit
05 / 07 / 2016, 17:00

Johnson, který se vzdal boje o převzetí premiérské funkce i předsedy konzervativců, se oficiálně staví za političku, jež se otevřeně stavěla za brexit.

Boris Johnson se rozhodl podporovat Andreu Leadsomovou na premiérskou funkci. Leadsomová je známá jako stranická expertka na energetiku, kterou se dlouhodobě zabývá. Johnson prohlásil, že právě ona by byla vhodnou kandidátkou, protože má ,,elán, drajv" a nechybí jí ani odhodlání.

Leadsomová se tak zařadila po bok dalších potenciálních lídrů konzervativců a tedy i možných budoucích premiérů. Kandidaturu již dříve ohlásili Michael Gove či Theresa Mayová. V případě Govea ale není jasné, zda bude mít možnost dotáhnout své snažení do úspěšného konce, protože většina spolustraníků jej odsoudila za to, že zradil svého dosavadního spojence Borise Johnsona a sám místo něho nyní kandiduje. Někteří konzervativci hovoří i ,,dýce do zad", kterou měl Gove zasadit Johnsonovi, když to nejméně čekal.

Leadsomová byla hlasitou příznivkyní odchodu Velké Británie z EU. Proto ji Johnson jako ,,vítěz brexitu" chce podpořit. Svůj první krok k tomu může učinit již v úterý, kdy proběhne první kolo volby předsedy Konzervativní strany. Leadsomové, která původně nezamýšlela kandidovat, tak může Johnsonova oficiální podpora výrazně pomoci v jejích šancích uspět.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace