Bosenští policisté s kalašnikovy údajně přepadli obrněný vůz s penězi

Bosenští policisté s kalašnikovy údajně přepadli obrněný vůz s penězi
Autor: YouTube/screenshot
15 / 01 / 2016, 08:00

Obrněnec soukromé bezpečnostní agentury převážel 600.000 konvertibilních marek (přes osm milionů korun).

Banja Luka (Bosna) 14. ledna (ČTK) - V bosenské Republice srbské (RS) zadrželi ve středu večer šest příslušníků speciální jednotky republikové policie, kteří jsou podezřelí z přepadení obrněného auta bezpečnostní agentury, které převáželo velkou částku peněz. Informovala o tom dnes bosenskosrbská média.

Zločin se odehrál loni 22. září na dálnici mezi metropolí RS Banja Lukou a městem Gradiška. Během přepadení došlo k přestřelce, v níž byl zraněn jeden z pracovníků bezpečnostní agentury Sector Security. Lupiči vyzbrojení útočnými puškami AK-47 a protitankovou střelou Zolja se zmocnili 600.000 konvertibilních marek (8,3 milionu Kč).

Ukradené peníze, které patřily bance UniCredit Bank, obrněný vůz dopravoval do centrály banky v chorvatském hlavním městě Záhřebu.

Televizní stanice ATV (Alternativna TV) s odvoláním na neoficiální informace uvedla, že u zadržených se našla část peněz pocházejících z loupeže. Všichni jsou doposud aktivní příslušníci speciální policejní jednotky. Jeden z šestice prý neprošel testem na detektoru lži a dva další ho odmítli podstoupit.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace