Bosý vrah Šimák: Kradl hlavně prádlo. Chytli v hospodě, když si objednával šesté pivo. Nejdřív však zadrželi jeho opuštěné boty

Bosý vrah Šimák: Kradl hlavně prádlo. Chytli v hospodě, když si objednával šesté pivo. Nejdřív však zadrželi jeho opuštěné boty
Popisek: Antonín Šimák
30 / 05 / 2018, 16:00

Syn chalupníka. Jeho rodiče záhy zemřeli. Když mu bylo 15, začal krást. Ve 20 skončil na Mírově. Šest let těžkého žaláře si krátil sestavováním seznamu místních bohatých. Po propuštění si opatřil dva revolvery ráže 12 mm.

Obyvatele Ostravska zachvátila panika. Vraha viděli všude. I na několika místech současně. A vraždy nepřestávaly. Propuštěný vězeň Antonín Šimák zastřelil pět lidí, včetně žen, a další postřelil, anebo netrefil. Kolemjdoucí farář vyvázl jen díky tomu, že měl tlustý oděv.

psali jsme: Sušická bestie Marie Fikáčková: Zabíjela nemluvňata, aby se pomstila za zkonfiskovaný dům?

Několik svědků vypovědělo, že když Šimák vraždil, byl v černém a „měl boty v ruce“. Na pomoc bylo povoláno 130 vojáků pěšího pluku. Pročesali les i pole lán, ale zatím nic.

Vražednou zbraní byl revolver ráže 12 mm. Šimák střílel zblízka, zřejmě s hlavní přiloženou ke spánku. Svědkové, kteří ho viděli utíkat, v něm poznali Antonína Šimáka, jehož plakáty s  podobiznou visely ve vsích kolem. 

Když chtěl Šimák ukrást prádlo v Moravičanech u Mohelnice, vyrušil ho místní kovář. Šimák ho postřelil, a když z místa činu utíkal, nestačil si sebrat boty, které si zul, aby nezanechával stopy.

Četníci záhy dopadli v nedalekém hostinci muže v černém, který si objednával páté pivo. Odpovídal popisu, ale prokázal se dokladem na jméno Antonín Kazílek. A tak ho pustili.

Poté našli mrtvolu skutečného Kazílka. Byl jen ve spodním prádle, střelen za stodolou do levého spánku z ráže 12 mm. Pátrání pokračovalo.

psali jsme: Drsná ředitelka nemocnice: Zabila postupně 320 lidí, aby se uvolnila lůžka. Pacienti, když umírali, prosili o milost

Anotnína Šimáka, muže v černém, dopadli v hostinci v Moravské Červené Vodě, kde vyloupil poštu a postřelil hlídače. Při zadržení měl po pěti pivech u sebe měl dva revolvery ráže 12 mm, doklady Antonína Kazílka a seznam zámožných občanů moravskoslezského regionu i s adresami.

19. srpna 1887 dostal Antonín Šimák u soudu provaz. Popravě přihlíželo ráno 1. října 1887 v Novém Jičíně 200 diváků. Mozek vraha Šimáka byl pak vyňat a odeslán do Vídně k vědeckému prozkoumání. Marně. Šimák se ke svým zločinům nikdy nepřiznal. 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace