Bratr podezřelého atentátníka z Chemnitzu přísahá pomstu: Moje reakce jako Araba bude odplata

Bratr podezřelého atentátníka z Chemnitzu přísahá pomstu: Moje reakce jako Araba bude odplata
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: terorismus
17 / 10 / 2016, 16:30

Bratr podezřelého teroristy z Chemnitzu, který měl plánovat teroristické útoky na německá letiště, plánuje podle svých slov přijít do Německa jako uprchlík a pomstít svého bratra Džabíra Bakra, který se v Lipsku ve své cele minulou středu oběsil. Podle něho jej ale zabili policisté a oficiální verzi nevěří.

V rozhovoru pro deník Die Welt Alaa Bakr řekl, že plánuje pomstít svého bratra. Vyslal varování nejmenovaným třem mužům, kteří mají zřejmě souvislost se zatčením Džabíra Bakra. Prohlásil, že jeho reakcí jako Araba bude pomsta. Na otázku reportérů Die Welt, co přesně myslel touto poznámkou, Alaa Bakr odpověděl:

,,Vždyť tomu rozumíte. Nemám, co bych k tomu ještě více dodal. Pojedu do Německa jako uprchlík."

Alaa Bakr také deníku Die Welt řekl, že jeho bratr Džabír zhruba dva měsíce před svým zatčením pobýval v Sýrii se skupinou islamistů. Džábir se pak měl podle svého bratra připojit k Islámskému státu i přesto, že prý věřil, že tato teroristická organizace nereprezentuje islám.

K Džábirově radikalizaci mělo dojít v Německu, přičemž silný vliv na něho měli mít radikální imámové v mešitě buď přímo v Berlíně nebo jeho okolí. Alaa Bakr také nevěří oficiální policejní verzi, že jeho bratr spáchal ve vazební věznici sebevraždu. Podle něho jej zabili přímo policisté a z tohoto důvodu plánuje pomstu, kterou blíže nespecifikoval.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace