Bratři Bakraouiovi byli původci atentátů v Bruselu, potvrdil konečně Islámský stát

Bratři Bakraouiovi byli původci atentátů v Bruselu, potvrdil konečně Islámský stát
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bombový útok
13 / 04 / 2016, 18:00

Islámský stát potvrdil, že bratři Bakraouiovi byli iniciátory a hlavními původci bruselských atentátů

Khalid a Ibrahim Bakraouiovi byli původci bruselských atentátů. Potvrdil to definitivně Islámský stát. Kromě toho islamisté sdělili, že bratři byli hlavními ,,mozky" i při přípravě atentátů v Paříži.  o několik měsíců předtím. Oba potom při sebevražedných akcích v Bruselu zemřeli, Ibrahim na letišti Zaventem, Khalid v metru ve stanici Maalbeek. 

Ve svém propagandistickém, anglicky psaném magazínu Dabiq napsal Islámský stát, že ,,všechny přípravy na útoky v Paříži a Bruselu začali u bratrů Bakraouiových". IS tak potvrdil konečně teorii pařížských i bruselských vyšetřovacích orgánů, že bratři byli skutečně hlavními organizátory masového krveprolití.

V další části přiznává IS, že si bratři dlouhodobě opatřovali zbraně a výbušniny, které nakonec použili k útokům v Bruselu. V této souvislosti poodhalil IS roli dalšího jejich komplice Najima Laachraouiho. Ten měl podle časopisu fungovat jako ,,pyrotechnik", tedy připravovat pro oba bratry výbušniny. 

Dabiq potom pokračuje v oslavném duchu a oba bratry velebí, že zemřeli za své náboženství a bojovali proti nevěřícím za proroka.

 

Zdroj: dhnet.be

Tagy článku