Brexit bude stát každou domácnost až 1 250 liber za rok, spočítal britský think-thank

Brexit bude stát každou domácnost až 1 250 liber za rok, spočítal britský think-thank
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Brexit
25 / 11 / 2016, 14:00

Respektovaný britský think-thank Institut pro finanční studia (IFS) spočítal, že každá domácnost přijde po brexitu přibližně až o 1 250 liber každý rok.

Institut v souvislosti s náklady, které každý Brit ponese po vystoupení Velké Británie z EU, varoval, že pracující rodiny na brexitu ekonomicky prodělají nejvíce.

Podle IFS také pracující lidé finančně utrpí z důvodu očekávaného poklesu reálného zisku o 3,7% na začátku příští dekády. Ekonom IFS Andrew Hood k tomu řekl:

,,Každý ucítí určitou (ekonomickou) bolest, ale čekám, že u pracujících domácností bude tato bolest větší než například u domácností penzistů po několik příštích let."

Ředitel IFS Paul Johnson pak ne příliš příznivou ekonomickou prognózu podpořil, když prohlásil, že zatím nedochází ke zvýšení průměrného příjmu a ani to nevypadá, že se významně nezvýší v dalších čtyřech až pěti letech.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.