Brexit po vraždě Coxové není pravděpodobný

Brexit po vraždě Coxové není pravděpodobný
Autor: redakční databáze|Popisek: Brexit
17 / 06 / 2016, 15:30

Vražda labouristické poslankyně otřásla nejen Velkou Británií, ale i Evropskou unií.

KOMENTÁŘ

Není pochyb, že vražda mladé labouristické poslankyně Jo Coxové bude mít vliv na výsledky referenda, které je naplánováno již na příští týden ve čtvrtek. Dost možná bude mít dokonce vliv zásadní a definitivně vychýlí misky vah na ,,protibrexitovskou" stranu.

I když oba tábory, příznivci a odpůrci setrvání Velké Británie v EU, do včerejška proti sobě brojily jako svému úhlavnímu nepříteli, vražda Coxové tento ,,válečný stav" zcela jistě změní. Uklidní a především stmelí Brity, kteří jsou šokováni, že oblíbená politička byla zavražděna.

Co je ale asi nejdůležitější: vražda Coxové pravděpodobně utvrdí Brity v tom, že nakonec zůstanou nadále v EU a brexit se tedy konat nebude. Míra solidarity s myšlenkami Coxové, jež plédovala pro setrvání své země v EU, může také ,,nahlodat" i dosud nerozhodnuté voliče, a možná i ty, kteří jsou kategoricky přesvědčeni, že brexit je pro Velkou Británii nevyhnutelný a dokonce ,,existenčně" nutný.

Na každý pád šokující událost alepoň trochu obrousí hrany mezi Davidem Cameronem jakožto hlavním ,,propagátorem" setrvání Velké Británie ve svazku EU, a Borisem Johnsonem, který je již léta znám jako největší příznivce vystoupení Briitánie z EU.

Pro zaryté ,,brexitáře" je vražda Coxové naopak špatnou zprávou. I když byly síly obou táborů relativně vyrovnané, po včerejšku se kyvadlo spíše přikloní k zastáncům Velké Británie v EU. Pieta a solidarita po tragické vraždě stmelí Brity natolik, že stoupenci setrvání země v EU v referendu zvítězí. Možná těsně, ale zvítězí.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace