Británie a USA posílají další jednotky NATO na hranice s Ruskem

Británie a USA posílají další jednotky NATO na hranice s Ruskem
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), 7th Army Training Command|Popisek: Lithuanian soldiers of the Motorized Infantry Brigade Iron Wolf guard scan their field of vision while conducting defensive operations during Exercise Allied Spirit V at 7th Army Training Command's Hohenfels Training Area, Germany, Oct. 8, 2016.
30 / 10 / 2016, 16:15

V rámci největšího vojenského posilování Severoatlantické aliance na hranicích s Ruskem od konce studené války oznámila Británie, že v příštím roce vyšle do Rumunska své stíhací letouny.

Spojené státy slíbily poslat své vojáky, tanky a dělostřelectvo do Polska.

„Bojeschopný prapor o síle okolo 900 vojáků bude vyslán do východního Polska spolu s tanky a další těžkou technikou,“ uvedl americký ministr obrany Ash Carter. „USA tím demonstrují svůj závazek posílit odstrašení v této oblasti,“ dodal Carter.

Kromě toho, že Británie vyšle do Estonska prapor o síle 800 vojáků podporovaný francouzskými a dánskými jednotkami, nasadí také své letouny Eurofighter Typhoon do Rumunska, aby hlídkovaly okolo Černého moře, řekl britský ministr obrany Michael Fallon. „Přestože opouštíme Evropskou unii, budeme se více snažit zabezpečit východní a jižní křídlo NATO,“ dodal Fallon.

Zdroj: natoaktual.cz

Tagy článku