Britové požadují zpřísnění pravidel pro přelety dronů

Britové požadují zpřísnění pravidel pro přelety dronů
Autor: Redakce|Popisek: Drony na fotbalovém stadionu
11 / 05 / 2015, 20:15

Většina dotázaných respondentů požaduje přísnější pravidla pro piloty dronů.

Britská asociace pilotů (BALPA) provedla průzkum veřejného mínění mezi více než dvěma tisíci obyvatel Velké Británie a většina dotázaných požaduje podstatné zpřísnění kvalifikačních pravidel pro ovládání dronů (UAV) především v městských oblastech.

Respondenti požadují pro ty, kteří poruší tato pravidla závažným způsobem, i tresty odnětí svobody. Nejpřísněji by mělo být trestáno, pokud drony ohrozí bezpečnost leteckého provozu. Třetina dotázaných dokonce požaduje úplný zákaz přeletu dronů nad městy. 

Generální tajemník Jim McAuslan k průzkumu uvedl: "Technologie bezpilotních letadel je teprve na začátku a nechceme, aby jakýmkoliv způsobem byla ohrožena  bezpečnost leteckého provozu. Drony mají velký potenciál a nabízí řadu možností k jejich obchodnímu i zábavnímu využití. Britská veřejnost i naše asociace chceme dosáhnout toho, že naše země bude "bezpečnou zónou dronů" a výsledky průzkumu dokázaly, že "voliči" požadují přísnější pravidla i určitý způsob regulace dronů." 

Velká Británie se obává teroristických útoků pomocí dronů

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

V březnu letošního roku byl policií zadržen pilot dronu, který s ním bez povolení přelétal nad budovou parlamentu v Londýně a nad fotbalovými stadiony. Přitom podle zákona z roku 2009 je nutné k pilotování UAV mít pilotní průkaz od Úřadu pro civilní letectví a nesmí se s nimi létat na vzdálenosti menší než 150 metrů od  jakékoli hustě osídlené oblasti, nebo velkých shromáždění pod širým nebem nebo do 50 metrů od jakéhokoli plavidla nebo vozidla.

Dronům se v našem magazínu věnujeme pravidelně. O přepravě nákladů nebo provádění bezpečnostních kontrol jsme psali v článcích "České Radiokomunikace jako první testují možnost využití dronů při kontrolách vysílačů za plného provozu" nebo "Drony a mapování kritické infrastruktury".

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace