Britská armáda a NATO v pohotovosti. Ruská flotila zamíří k syrským břehům

Britská armáda a NATO v pohotovosti. Ruská flotila zamíří k syrským břehům
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Mark Harkin|Popisek: HMS Duncan leaves Glasgow
16 / 10 / 2016, 11:30

Podle britských médií provádí Kreml demonstraci svojí síly přímo na prahu Velké Británie.

Královské námořnictvo je v nejvyšší pohotovosti poté, co Rusko uvedlo, že vyšle svojí flotilu válečných lodí k břehům Sýrie, a která má prý v plánu proplout podél britského pobřeží, tvrdí britský server dailymail.co.uk

Ruská vlajková loď Admirál Kuzněcov a sedm dalších plavidel má před plavbou ještě provést vojenské cvičení na moři severně od Skotska a poté se mají lodě vydat přes kanál La Manche do Středozemního moře. 

Putin posílá na ISIS největší ruskou válečnou loď

Deník The Times uvedl, že královské námořnictvo vyšle proti ruské flotile svoje dvě lodě HMS Duncan a HMS Richmond, které "doprovodí" ruská plavidla, jejichž proplutí se očekává příští týden. Ta jsou prozatím v ruském přístavu Severomorsk a jejich vyplutí se očekává každou chvíli.  Plavbu ruského válečného námořnictva podél Skandinávie až k břehům Sýrie bude "pozorně sledovat" i Severoatlantická aliance, včetně britského vojenského letectva. 

Do leteckých úderů ruských sil proti povstalcům v Sýrii se od letošního října do jara 2017 zapojí i bitevníky z ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Informovala o tom letos v červenci agentura TASS s odvoláním na "vojenský diplomatický zdroj" v Moskvě. Generální štáb ruských ozbrojených sil vypracoval plán zapojení strojů z Admirála Kuzněcova do náletů na teroristické skupiny v Sýrii. "Jeho cílem je poskytnout posádkám praxi při plnění bojových startů z paluby letadlové lodi k útokům proti pozemním cílům," uvedl nejmenovaný ruský činitel. Zdroj: vz.ru

 Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Mark Harkin

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace