Britská královna podporuje Brexit, tvrdí anglický bulvár

Britská královna podporuje Brexit, tvrdí anglický bulvár
Autor: Express.co.uk|Popisek: Brexit
11 / 03 / 2016, 20:30

Britská královna Alžběta II. se pozitivně vyjádřila k problematice tzv. Brexitu, tedy odchodu Velké Británie ze struktur Evropské unie.

Alespoň to tvrdí jeden z nejznámějších britských bulvárních listů The Sun. Ten přinesl ,,fantastickou" zprávu ve středu 9.3. o tom, že britská panovnice podporuje odchod Spojeného království z EU. Alžběta II. se proti nepodloženému tvrzení ohradila a královský dvůr chystá podat stížnost u nezávislého tiskového dozorčího orgánu IPSO (Independent Press Standard Organization).

Deník The Sun byl v minulosti předmětem mnoha žalob za to, že píše o událostech a známých osobnostech zcela nepodložené skutečnosti, které mají navíc velmi pochybné zdroje.  V poslední době má spadeno na britský královský dvůr, když v létě minulého roku informoval o tom, že britská královna Alžběta II. se na domácím videu z roku 1933 učí hajlovat. Dodnes se neví, kdo inkriminované video vynesl, list odmítl prozradit svůj zdroj.

The Sun každopádně tvrdí, že se královna měla vyjádřit k odchodu Velké Británie z EU již několikrát v minulosti. Údajně se tak mělo stát před několika lety při rozhovorech s vybranými poslanci, kdy prý prohlásila, že Evropě nerozumí. Deník navíc zpochybňuje královninu politickou neutralitu, na níž si Alžběta již od roku 1953 zakládá.

Mluvčí britského dvora již potvrdil, že ve středu poslal stížnost organizaci IPSO, aby celou věc objektivně prošetřila. Současně dodal, že britská královna je a bude vždy politicky neutrální a o možném vystoupení Británie ze svazku EU - Brexitu rozhodne v referendu svým suverénním hlasem jen britský národ. Všelidové hlasování je naplánováno podle dřívějšího plánu britského premiéra Davida Camerona na 23. červen tohoto roku.

Zdroj: Oltner Tagblatt

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace