Britská legenda Defender končí

Britská legenda Defender končí
Autor fotografie: Land Rover|Popisek: Defender číslo 2 000 000
27 / 01 / 2016, 12:15

Po skoro 70 letech končí výroba jedné britské legendy, nezničitelného vozu Land Rover Defender. Potkáte ho v Africe, v džunglích Bornea a tvrďáci s ním jezdí i do opery.

Už tento pátek sjede z výrobní linky v britském Solihullu poslední Defender. Bude tak ukončena dlouhá řada vozidel, která se poprvé objevila pod jménem Land Rover Series už v roce 1948, kdy byl první vůz představen v dubnu na autosalonu v Amsterodamu.

První Land Rover z roku 1948

Původní vůz vzniknul pod taktovkou Maurice Wilkse jako farmářské vozidlo s pohonem všech kol, vzorem byl symbol 2. světové války - americký Jeep Willys.

Defender

Během desítek let výroby docházelo k průbežným modernizacím, ale pořád to byl spolehlivý vůz schopný projet těžkým terénem. Byly vytvořeny desítky různých variant - krátkých, dlouhých, otevřených i uzavřených vozů.

Vozdy Defender se účastnily i slavné Camel Trophy jako servisní vozidla, která zachraňovala soutěžáky na jiných Land Roverech z nesnází. 

V roce 2018 se má objevit nový Defender, ale bohužel už spíše jako SUV než čistokrevný offroad.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace