Britská matka verbuje na sociálních sítích nevěsty pro islámisty

Britská matka verbuje na sociálních sítích nevěsty pro islámisty
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Junaid Hussain a Sally Jones
29 / 12 / 2014, 10:00

29.12.2014 / Britská média zveřejnila příběh 45leté nezaměstnané matky dvou dětí, která se přestěhovala za druhým manželem - muslimem do Sýrie. Teď láká dívky a ženy, aby odjely z Evropy a staraly se o bojovníky islámského státu. A má úspěch....
Zdroj: VICE NEWS, The Times, iDnes

Těžko uvěřitelný příběh rodilé Britky, která se odstěhovala ze své vlasti za svým milencem do syrské Rakky uveřejnila britská média (VICE NEWS, The Times). Nábor do řad džihádistů, o kterém jsme psali v článku Nábor do řad bojovníků Islámského státu, nabral zcela nový rozměr. Jsou v nebezpečí i naše ženy a dívky? Pravděpodobně ano. Sally Jones je totiž velmi přesvědčivá a navíc jí podobná reklama jen usnadňuje její "práci".

Podívejte se na video, jak islámský stát používá sociální sítě k náboru (zdroj: YouTube, CBS This Morning)

Sally Jones donedávna bydlela v britském Kentu a byla víceméně "tuctovou" ženou. Nezaměstnaná matka, které podle médií strávila celý život na sociálních dávkách, a která bydlela v místním paneláku, se na jaře 2013 zamilovala do dvacetiletého muslima Junaida Hussajna, se kterým se seznámila v Birminghamu.

Tento muslim byl velkým obdivovatelem islámského státu a v létě 2013 odjel bojovat do Sýrie, do města Rakka (o životě ve městě ovládaném IS jsme psali v článku Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem).

A zamilovaná Sally Jones se i se svým druhým desetiletým synem vydala za ním do Sýrie.  „Cestovala jsem celý den...a vzali jsme se hned v ten moment, kdy jsem přijela,“ svěřila se s rychlým sňatkem reportérům serveru The Times. „Můj malý chlapec se ten den stal také muslimem. Jeho jméno je teď Hamza Hussajn al-Britání a moc se mu tady líbí,“ vypráví Jonesová, jejíž druhý, dnes osmnáctiletý, syn zůstal v Británii.

Jones pokládá za svůj hlavní úkol, kromě péče o nového manžela, verbování dalších žen do řad islámského státu a využívá k tomu právě sociální sítě.  Její vábnička pod jednou z jejích mnoha přezdívek: „Ženy pod právem šaría nemají žádné své kariéry. Jsme ženami a počítáme s tím, že se musíme starat o naše muže. A oni se starají o nás. Už nikdy nebudete toužit po penězích, tady povedete dobrý život. Jenom se potřebujete vdát, abyste měla dům. A abych byla upřímná, je tady opravdu hodně mužů."

Pod přezdívkou Umm Hussajn al-Britání na Twiteru popisovala "idylický" život mezi islámisty „Můj manžel je pořád ve výcvikovém táboře, aby si osvěžil své zabijácké schopnosti. Já však nepláču, on se zase vrátí.“

Jindy byla tato rodilá Britka mnohem drsnější, kdy prohlašovala, že "křesťanům by se měly řezat hlavy" a ona osobně by se toho moc ráda zúčastnila.

Deník The Times prováděl tříměsíční průzkum, v rámci kterého vytvořil profil fiktivní 17leté dívky Aisha, zveřejnil nejen některé názory Sally Jones (např. pokud odjede teenager do Sýrie "budou jeho hříchy zapomenuty"), ale údajně i popsala, jak teroristé financují toto vábení západních dívek do IS.  

Podle expertky na Střední východ Haleh Esfandiáríové je lanaření žen ze Západu velmi propracované. „Nejdříve si (ženy) píší s těmito bojovníky a bojovnicemi ze Sýrie, kteří jim nabídnou velmi vznešený obrázek tamního života. Můžete sem přijet, vzít si válečníka, porodit džihádistu, který pak bude bojovat za Islám. Váš život dostane smysl,“ popisuje internetové techniky islamistů. Podle Esfandiáríové už do Iráku a Sýrie tímo způsobem odjelo asi 40 až 50 britských žen (zdroj: iDnes.cz)

Statistiky jsou nepříjemné: asi 60 žen z Francie se stalo členkami islámského státu, 40 nebo 50 z Velké Británie, 50 z Německa, a dvě dívky z Rakouska. Dívky, většinou ve věku 13-26, nejčastěji odcestují do Turecka, aby překročily hranice do Sýrie, a setkaly se s kontakty z internetu. Pokud se dostanou na území kontrolované islámským státem, jsou provdané za islámisty a již se nemohou nikdy vrátit domů. 

Pokud odmítnou, čeká je osud podobný tomu, co jsme psali v článku 150 žen toto úterý popraveno, protože odmítly sňatek s džihádisty.

Psali jsme také:

Používání dětí jako sebevražedných atentátníků

Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku

Za kritiku Proroka na blogu dostal muslim trest smrti

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

Desetiletá znásilněná dívka má být zabita kvůli zahanbení rodiny. Zastavme to.

150 žen toto úterý popraveno, protože odmítly sňatek s džihádisty

Znásilněné dívce z Afghánistánu hrozí smrt kvůli cti

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

Kdo se rouhá bude popraven!

Hromadnou popravu inscenovali islamisté tak, aby šokovala svět maximální brutalitou.

Bojovníci Islámského státu ukamenovali dva homosexuály

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

 

 

 

Tagy článku