Britská policie v pohotovosti: zatkla muže ozbrojeného noži v blízkosti parlamentu. Okolí je neprodyšně uzavřeno

Britská policie v pohotovosti:  zatkla muže ozbrojeného noži v blízkosti parlamentu. Okolí je neprodyšně uzavřeno
27 / 04 / 2017, 17:00

Policie dnes zatkla muže ozbrojeného noži v blízkosti parlamentu. Okolí

/AKTUALIZOVÁNO/ Policie uvedl, že při incidentu nebyl nikdo zraněn. Muže, který měl nejméně tři nože v černé tašce, zadržela policie na základě protiteroristického zákona. Zatímco policisté pohledávali tašku, donutili muže si lehnout a posléze ho v poutech odvedli do služebního vozu. Poté proběhl asi dvacetiminutový výslech. Na místě operovalo v daný moment velké množství ozbrojených policistů, kteří okolí ulice Whitehall, jež se nachází v blízkosti parlamentních a vládních budov, uzavřeli. Policisté nevylučují, že muž chtěl spáchat teroristický útok, tato informace však ještě nebyla oficiálně potvrzena. V okolí britského parlamentu platí zostřená bezpečnostní opatření poté, co 22. března vjel na nedalekém Westminsterském mostě útočník Chalid Masúd automobilem do lidí. Pak před parlamentem ubodal policistu, který je jednou z pěti obětí atentátu. Následně policie útočníka zastřelila.

Policie dnes zatkla muže ozbrojeného noži v blízkosti londýnského parlamentu. Okolí parlamentu neprodyšně uzavřela.

Sedmadvacetiletý ozbrojený muž se měl pohybovat v blízkosti parlamentu a chovat se podezřele. Podle policie měl několik nožů schovaných v batohu.

Policie již muže krátce vyslechla, zatím není jasné, proč se ozbrojený muž v blízkosti parlamentu pohyboval, nicméně ve hře je motiv terorismu.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

VIDEO: Kamery zachytily teroristický útok v Londýně. Žena skočila z mostu, aby se zachránila

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.