Britská policie zatkla v Birminghamu a na letišti Gatwick pět osob podezřelých z terorismu

Britská policie zatkla v Birminghamu a na letišti Gatwick pět osob podezřelých z terorismu
Popisek: Ilustrační foto
15 / 04 / 2016, 17:00

Podle policie je to výsledek vyšetřování po teroristických útocích v Paříži a Bruselu

V Birminghamu byly  ve čtvrtek v noci zadrženy čtyři osoby, tři muži ve věku 26, 40 a 59 let a 29-letá žena. Dnes ráno zadržela britská policie na letišti v Gatwicku ještě 26ti letého muže. Zdroj: bbc.com

Podle policie se jedná o "významný" případ, na kterém spolupracovala s MI5 a belgickými i francouzskými úřady, v souvislosti "s hrozbou teroristických útoků v Evropě." Současně policie tvrdí, že veřejnosti "nehrozilo žádné riziko a neexistují poznatky, že plánovali útoky ve Spojeném království." V rámci celé akce byly provedeny i domovní prohlídky v celém Birminghamu. Operace prý byla součástí  rozsáhlého vyšetřování a zatčení proběhlo na základě výměny zpravodajských informací. 

Jednalo se o první zatýkání ve Velké Británii, které přímo souvisí s vyšetřováním teroristických útoků v březnu v Bruselu v březnu a loni v listopadu v Paříži. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace