Britská premiérka May ostře proti uprchlíkům: "Máme právo se proti nim bránit!"

Britská premiérka May ostře proti uprchlíkům: &quote;Máme právo se proti nim bránit!&quote;
20 / 09 / 2016, 17:30

Theresa May varovala světové lídry v OSN, že mají "povinnost zastavit příliv migrantů." A v Calais se začala stavět protiuprchlická zeď.

„Měli bychom si vyjasnit, že státy mají právo chránit svoje hranice i občany. A mají také povinnost hranice kontrolovat kvůli zredukování proudu nelegálních přistěhovalců a zastavení nekontrolované migrace. Musíme jim v tom pomoci...Naše ekonomika může prosperovat jen z kontrolované, legální a bezpečné migrace. Současná nekontrolovaná migrace však není ani v zájmu uprchlíků, kteří jsou na cestě vystavováni nebezpečí. Není dokonce ani v zájmu zemí, ze kterých pochází, přes které cestují ani států, kam směřují,“ uvedla britská premiérka. Zdroj: independent.co.uk

Pokusy migrantů dostat se do Británie v oblasti narušují dopravu mezi Francií a Británií

Ve francouzském přístavním městě Calais začala výstavba zdi proti pokusům migrantů naskakovat na kamiony a dostat se tak přes Lamanšský průliv do Británie. Informovala o tom agentura AFP. Plán na kilometr dlouhou a čtyři metry vysokou zeď se stal terčem kritiky. Podle některých je zeď zbytečná, neboť migranti najdou způsob, jak ji obejít.

"Zablokujeme přístav v Calais! Přestaňte nás pokutovat za ilegální běžence," hrozí francouzští řidiči

Zeď z hladkého betonu vyroste v bezprostřední blízkosti divokého uprchlického tábora, v němž žije nyní odhadem 7000 až 9000 běženců.  Migranti v úsilí o pronikání do kamionů nezřídka házejí vozidlům do cesty různé překážky, jako větve či ulomené dopravní značky.

Zeď má být hotova do konce roku a její stavba vyjde na 1,9 milionu liber (asi 60 milionů korun). 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.