Britská premiérka Mayová: Je špatné vykládat londýnský útok jako islámský terorismus

Britská premiérka Mayová: Je špatné vykládat londýnský útok jako islámský terorismus
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Theresa Mayová
26 / 03 / 2017, 12:00


Podle britské premiérky Theresy Mayové není správné si vykládat londýnský útok jako dílo islámského terorismu.

Britská premiérka pronesla v parlamentu některé kontroverzní výroky. Podle ní je špatně vykreslovat londýnský útok, při němž zemřeli čtyři lidé, jako akt islámského terorismu. Podle ní byla útočníkova ideologie ,,zvrácenost velké víry".

Čtěte také: VIDEO: Kamery zachytily teroristický útok v Londýně. Žena skočila z mostu, aby se zachránila

To však rozlítilo konzervativního poslance Michaela Tomlinsona, který trvá na tom, že šlo o islamistický teror a pak se Mayové zeptal: ,,Bude se mnou předsedkyně vlády souhlasit, když řeknu, že to, co se v Londýně stalo, není islámské, stejně jako byla vražda Aireyho Neava (britského poslance zavražděného při atentátu v roce 1979) nebyla křesťanská a v obou případech šlo o zvrácenost víry?"

Mayová pak uznala, že měla použít místo islámského terorismu islamistický terorismus, což je podle jejího názoru právě zvrácenost ,,velké víry", tedy islámu.

související: Londýn se obává teroristických útoků. Centrum města bylo dnes ráno evakuováno

Při středečním teroristickém útoku přišli o život čtyři lidé, útočník byl policií zneškodněn. Podle ní byl terorista ,,osamělým vlkem", kterého instruoval Islámský stát, který se posléze k útoku přihlásil

 

Zdroj: independent.co.uk

 

psali jsme:

VIDEO: V Londýně řádil muslimský terorista: čtyři lidi zabil, dalších čtyřicet zranil

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace