Britská premiérka s uříznutou hlavou. Charlie Hebdo opět čaroval

Britská premiérka s uříznutou hlavou. Charlie Hebdo opět čaroval
Popisek: Charlie Hebdo
08 / 06 / 2017, 12:00

Kontroverzní humoristický časopis opět přestřelil?

Karikaturu Theresy Mayové s uříznutou hlavou otiskl v době britských voleb kontroverzní časopis Charlie Hebdo.

Uříznutá hlava britské premiérky pak v souvislosti se sobotním teroristickým útokem říká, že ,,co je moc, to je moc". Na přední stránce časopisu jsou pak vyobrazeni Londýňané v blízkosti Big Benu, jak utíkají před teroristickým útokem. Teroristé mají pro ně ,,tip" - aby běželi před nimi rychle. Brit pak stereotypně na další stránce říká ženě, že ,,alespoň nikdo nekarikoval proroka Mohameda".

Charlie Hebdo patří k nejkontroverznějším humoristickým časopisům ve Francii. Je o něm známo, že v karikování politků či jiných veřejně činných osob nemá obvykle žádné zábrany. V lednu 2015 byla dvěma teroristy doslova vystřílena pařížská redakce časopisu, která předtím karikovala proroka Mohameda. 

 

psali jsme:

Charlie Hebdo bohužel přestřelil. Do mrtvých se nekope

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace