Autor fotografie: NASA, Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Delfín
Vojenská rozvědka ministerstva obrany Velké Británie tvrdí, že podle dostupných důkazů Rusko na okupovaném Krymském poloostrově zřejmě cvičí bojové delfíny.
Rusové se ve válečné iniciativě nezastavují před ničím a neváhají proti nepřátelským potápěčům nasazovat zástupce z řady mořské fauny.
Britská rozvědka tvrdí ve své denní zpravodajské aktualizaci, že od loňského léta ruské námořnictvo výrazně investovalo do bezpečnosti na hlavní základně Černomořské flotily v Sevastopolu.
„V posledních týdnech byla tato obrana vysoce pravděpodobně také posílena zvýšeným počtem vycvičených mořských savců. Snímky ukazují téměř zdvojnásobení plovoucích kotců pro savce v přístavu, které s vysokou pravděpodobností obsahují delfíny skákavé,“ uvádí zpráva.
Podle rozvědky používá námořnictvo v arktických vodách také velryby a běluhy. Rusko vycvičilo zvířata pro řadu misí, ale ta, která jsou umístěna v sevastopolském přístavu, jsou velmi pravděpodobně určena k boji proti nepřátelským potápěčům.
Žádná novinka
Druhá světová válka dala vzniknout stejným zvěrstvům. Některá zvířata bohužel lidé vycvičili na to, aby se nevědomky stala sebevražednými útočníky. Například psi s náložemi připevněnými na těle měli za úkol vyhazovat do vzduchu nepřátelské tanky a podobně zvrácenému výcviku byli vystaveni svého času právě i delfíni, kteří měli ničit nepřátelská plavidla. Zajímavé je, že mnohá zvířata (zvláště psi, ale také kočky či koně) byla povýšena na maskoty jednotek, a to často i oficiálně. Takové zvíře mohlo mít nejen vojenskou hodnost, ale i pohřeb se všemi vojenskými poctami.
Delfín skákavý je druh delfína z rodu Tursiops, často chovaný v delfináriích nebo používaný pro výzkumné účely. Je podobný delfínu obecnému, ale má kratší čelisti s menším počtem zubů a působí celkově mohutněji. Delfín skákavý má tělo dlouhé 2,5 až 4 metry, váží 150–200 kg, výjimečně až 390 kg a dožívá se 30–36 let
Zdroj: Al-Džazíra