Britská Tornáda mají zelenou na sestřel ruských strojů

Britská Tornáda mají zelenou na sestřel ruských strojů
Autor fotografie: UK Defence Images|Popisek: RAF Tornado GR4
11 / 10 / 2015, 20:15

Napětí mezi Ruskem a Británii se stupňuje. RAF stíhačky budou vyzbrojeny protiletadlovým raketami a dostaly zelenou sestřelit v případě ohrožení nepřátelská ruská letadla.

Britští piloti a NATO mohou přijmout drastická opatření, pokud na ně vystřelí ruská letadla během misí nad Irákem. Tento krok přichází poté, co britští ministři varovali Rusko, že udělalo situaci na Blízkém východě mnohem nebezpečnější. 

RAF Tornado GR4 in Afghanistan

Podle seniorních zdrojů britského ministerstva obrany je jen otázkou času, než se jejich piloti dostanou do smrtící konfrontace s ruskými letadly.

Jeden zdroj řekl: "Musíme chránit naše piloty, ale zároveň se přibližujeme o krok blíž k válce. Bude to trvat jen do prvního sestřeleného letadla ve vzdušném souboji a celá krajina se změní. "


Tornada RAF budou vyzbrojeny vyspělými raketami vzduch-vzduch s rychlostí překračující třikrát rychlost zvuku. Každá střela stojí 200 tisíc liber. Každé letadlo může nést čtyři střely. 

Pilotům RAF bylo řečeno, aby za každou cenu zabránili kontaktu s ruskými letadly a britské a americké týmy dělají vše proto, aby se západní a ruská letadla udržela od sebe. Ale zároveň byli piloti varováni, že musí být připraveni střílet na ruská letadla, pokud na tom budou záviset jejich životy.

Nikdo neví, co budou Rusové dělat dál, neví se, jak budou Rusové reagovat, pokud se dostanou do kontaktu se západními stroji.

A další britský zdroj dodává: "Když letadla letí nadzvukovou rychlostí, je vzdušný prostor velmi rychle přeplněn. Mohla by nastat kolize, nebo ruský pilot by mohl být omylem sestřelen."

Zdroj: www.dailystar.co.uk

Tagy článku