Britská veřejnost a opozice žádá rezignaci Davida Camerona: "Lhal jste voličům, odejděte!"

Britská veřejnost a opozice žádá rezignaci Davida Camerona: &quote;Lhal jste voličům, odejděte!&quote;
Autor fotografie: @sypplsassembly, Twitter|Popisek: Výzva k sobotní demonstraci v Londýně
08 / 04 / 2016, 12:30

Britské celebrity i politici vyzývají na Twitteru #ResignCameron ministerského předsedu Davida Camerona, aby okamžitě rezignoval.

Britský premiér David Cameron po čtyřech dnech vymlouvání připustil, že s manželkou vlastnil akcie v offshoreové společnosti jeho zesnulého otce, jehož jméno se objevilo v Panamských dokumentech o uživatelích daňových rájů. Podle BBC ale zdůraznil, že všechny akcie prodal v roce 2010. Již dříve prohlásil, že on, jeho manželka ani děti žádné akcie ani majetek ve firmách v daňových rájích v současnosti nevlastní. Zdroj. ČTK, mirror.co.uk

"Se Samanthou jsme vlastnili 5000 akcií v Blairmore Investment Trust, které jsme prodali v roce 2010 za asi 30.000 liber," uvedl premiér ve večerním rozhovoru se zpravodajskou stanicí ITV News.

Cameron je opozicí kritizován nejen za přímé "zapojení se do systému", ale také za to, že se před třemi roky osobně zasadil o to, aby byly zmíněné trusty na základě výjimky vyňaty z nové přísnější regulace postupu vůči daňovým rájům.

Na Twitteru ( ) neuvěřitelně rychle přibývají tweety projevující odpor k jednání Camerona:

  • "Vyhýbá se placení daní, klame lidi, bezostyšně lže, ale to je v pořádku lidičky - nosí přece oblek a zpívá národní hymnu"
  • "Porušil parlamentní kodex chování, měl by rezignovat!"
  • "Britové vždycky věděli, že jsi lhář!"

Na sociálních sítích se objevily už i výzvy k protestním akcím v londýnské Downing Street. V sérii tweetů se vyjádřil i Edward Snowden, který napsal, že odvolání islandského premiéra za stejnou věc trvalo méně než 24 hodin:

Tagy článku