Britské banky už byly okradeny o 100 milionů liber

Britské banky už byly okradeny o 100 milionů liber
Autor fotografie: Pixabay/ geralt|Popisek: Ilustrační foto
26 / 09 / 2014, 12:45

Britská asociace bankéřů (BBA) oznámila spuštění nového projektu, při kterém si banky budou vzájemně i s bezpečnostními službami sdílet informace o aktuálních hrozbách.

Britská asociace bankéřů (BBA) oznámila nové plány, které zahrnují spolupráci jejích členů se státními orgány a bezpečnostními složkami s cílem snížit finanční kriminalitu.

BBA spolupracovala s bezpečnostním poradenstvím společnosti BAE (Systém aplikovaného zpravodajství) za účelem zahájení spolupráce se Službou hrozeb finanční kriminality (FCAS). Jedná se o nový projekt, ve kterém dvanáct státních a bezpečnostních orgánů si budou vzájemně poskytovat aktuální informace o nejnovějších hrozbách. Informace budou sdíleny i s konkrétnimi bankami prostřednictvím internetového portálu.

Generální ředitel BBA Anthony Brown popsal FCAS jako "účinnou zbraň proti podvodníkům a kyberzločincům, jejichž záměrem je okrádání klientů bank."

"Sdílení těchto výstrah z domova i ze zahraničí v reálném čase ...bude mít zásadní vliv pro odpovědné bankovní specialisty, kteří mají efektivně bojovat proti těmto hrozbám," dodal. "Tato služba je příkladem toho, jak mohou banky a vlády spolupracovat ve prospěch všech klientů."

FCAS bude banky upozorňovat na počítačovou kriminalitu, podvody, úplatkářství, korupci, praní špinavých peněz a financování terorismu. Projekt bude také od začátku roku 2015 nabízet "tématické a strategické zprávy". Podle BBA podvodníci obrali banky více než o 100 milionů liber.

Z průzkumu společnosti PricewaterhouseCoopers vyplývá, že až sedmdesát procent bankovních ředitelů je názoru, že kybernetické podvody jsou nejzávažnějším rizikem. Britská vláda odhaduje, že banky utratí každoročně za boj proti počítačové kriminalitě až 700 miliónů liber

Psali jsme také:

Zmizela data z 56 milionů kreditek. Byli to chytří zloději, reaguje poškozená firma

BIS požaduje osobní údaje klientů bank a údaje z daňového řízení

Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.