Britské děti se vydaly na povinnou exkurzi do mešity. ,,Zasvěceným" průvodcem jim byl imám schvalující vraždy

Britské děti se vydaly na povinnou exkurzi do mešity. ,,Zasvěceným&quote; průvodcem jim byl  imám schvalující vraždy
Autor: flickr.com|Popisek: mešita
19 / 04 / 2017, 10:00

Děti z britské základní školy navštívily mešitu, v němž káže radikální imám.

Exkurze do mešity v britském městě Lewisham vzbudila velké rozpaky a na druhé straně pohoršení. V mešitě totiž káže nechvalně známý radikální imám Shakeel Begg, který například schvaloval vraždu vojáka Lee Rigbyho, jehož zavraždili muslimští konvertité nigerijského původu.

O Beggovi prohlásil i Nejvyšší soud, že propaguje náboženské násilí, k němuž i sám vyzývá. Soud popsal Begga jako člověka, který se chová jako Jekyll a Hyde. Varoval, že tento imám může do mysli mladého člověka ,,zasadit" semínko islamistického extrémismu. Nicméně i přesto může extremistický imám nerušeně kázat dál.

Čtěte také: Britský imám byl usvědčen z podpory IS. "Ovládneme Evropu," radil britským muslimům

Tento fakt však neodradil vedení školy v Lewishamu, aby poslaly povinně děti ve věku 8 - 9 let na ,,slovíčko" k imámovi. Ten děti pochválil za to, že již v tomto věku projevují ,,zájem o víru".

Čtěte také: Londýnský imám zažaloval BBC, že z něho udělala extremistu. Nejvyšší soud to však povrdil

S návštěvou mešity však rezolutně nesouhlasí Tom Wilson z Centra pro Blízký východ, která je součástí think-thanku Společnosti Henryho Jacksona. Wilson pro deník The Telegraph řekl, že je naprosto nepřijatelné, aby děti byly v kontaktu s někým, kdo propaguje náboženský extrémismus. Podle něho má škola povinnost děti před těmito lidmi chránit. ,,Je šokující a neakceptovatelné, že jakákoliv škola naplánuje návštěvu někoho, který je spojen s extrémismem," prohlásil Wilson.

Begg však může kázat dál a dokonce v nedávné vyhrál soud nad moderátorem BBC Andrewem Neillem, který o imámovi prohlásil, že šíří veřejně extrémismus a chválí džihád.

psali jsme:

Policejní razie v mešitě ve Švýcarsku. Místní imám podněcoval k násilí a verboval džihádisty

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace