Britské F-35 se letěly podívat na "svou" budoucí základnu

Britské F-35 se letěly podívat na &quote;svou&quote; budoucí základnu
Autor: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto F-35
05 / 07 / 2016, 09:00

Lockheed Martin F-35B Lightning II Joint Strike Fighter (JSF) vykonaly návštěvu své budoucí domovské letecké základny Royal Air Force (RAF) Marham v Norfolku.

Letouny 5. generace se na základně objevily 1. července a během tohoto měsíce se zúčastní obou významných leteckých show v Británii - The Royal International Air Tattoo (RIAT) a Farnborough International Airshow.

Velitel Lightning Force Harvey Smyth v rozhovoru pro server IHS Jane´s poznamenal, že veškeré nutné úpravy infrastruktury budou hotovy před dodáním strojů v roce 2018.

"Jako součást projektu 'Amble', přestavujeme 90% základny - budou tu nové vzletové a přistávací dráhy, spojovací komunikace a budovy," řekl komandér Smyth.

Britské F-35 budou operovat jak z pozemních základen, tak z nových letadlových lodí Royal Navy třídy Queen Elizabeth a v RAF doplní vyspělý letoun 4. plus generace Typhoon FGR4, se kterým tak budou tvořit páteř RAF pro příští desítky let.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace