Britské fregaty sledují ruskou ponorku třídy Kilo

Britské fregaty sledují ruskou ponorku třídy Kilo
Autor fotografie: Royal Navy Media Archive|Popisek: HMS Kent
08 / 06 / 2016, 10:15

Royal Navy sleduje ruskou dieselovou ponorku třídy Kilo, která směřuje ze Severního moře do kanálu La Manche.

Ponorku doprovází fregata HMS Kent od úterního večera a ponorka měla dnes ráno proplout úžinou u Doveru. Ruská ponorka Stary Oskol schopná nést křižující střely byla poprvé detekována v Severním moři silami NATO, které monitorují místní vody.

Britské ministerstvo obrany uvedlo, že ponorka bude dále sledována pomocí další lodi, tentokráte fregaty Type 23, která se účastnila oslav k výročí bitvy u Jutska.

Ministr obrany Michael Fallon k situaci řekl: "Ukazuje to, že námořnictvo pečlivě sleduje mezinárodní a teritoriální vody, aby Británie byla bezpečná a chráněná proti potenciálním hrozbám."

Velící důstojník lodi HMS Kent Daniel Thomas řekl: "Zjištění této ponorky bylo kombinované úsilí se spojenci z NATO a sledování takových jednotek je rutinní činnost pro Royal Navy. Budeme i nadále doprovázet ruskou ponorku během jejího pohybu kanálem a zajišťovat naši viditelnou přítomnost."

Tento incident je nejnovějším mezi britskou a ruskou armádou po několika přiblížení ruských letadel k Velké Británii.

V dubnu 2015 byla britská rybářská loď tažena za svými sítěmi, což vede k podezření, že se zachytily na ruské ponorce.

Zdroj: The Telegraph

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace