Britské jednotky v Sýrii? Zpravodaj BBC zveřejnil fotografie vojáků

Britské jednotky v Sýrii? Zpravodaj BBC zveřejnil fotografie vojáků
Autor fotografie: Defence Images UK MOD|Popisek: Ilustrační snímek příslušníka Royal Marines
09 / 08 / 2016, 11:30

Stanice BBC získala exkluzivní fotografie těžce vyzbrojených britských jednotek operujících na syrském území.

Fotografie britských jednotek zachycené na hranicích Sýrie a Iráku jsou první důkazem o přítomnosti vojáků Británie v Sýrii. 

Snímky ukazují těžce ozbrojené vojáky v hlídkových vozidlech v blízkosti bitevního pole. Získané snímky zveřejnila BBC v pondělí, fotografie ukazují několik britských hlídkových vozidel s vojákyy, i několik těžkých vojenských nákladních vozidel v půlkruhu - situace vypadá jako sledování perimetru.

Fotografie byly pořízeny v červnu po útoku Islámského státu na pozice Nové syrské armády na základně Al Tanaf v Sýrii poblíž hranic s Irákem. 

Podle BBC těžce ozbrojení vojáci byli v oblasti v obranné roli.

Situaci neokomentovalo ani britské ministerstvo obrany, ani armáda rebelů, jejíž mluvčí ale řekl: "Získáváme výcvik speciálních sil od našich britských a amerických partnerů. Dostáváme také stále zbraně a vybavení z Pentagonu, stejně jako kompletní podporu ze vzduchu."

Podle ruského serveru RT došlo přítomností britských jednotek na syrském území k narušení suverenity Sýrie, protože oficiální vojenská přítomnost jiné armády než ruské, není prezidentem Bašárem Assadem povolena.

Zdroj: BBC, RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.