Britské námořnictvo testuje nový systém protivzdušné obrany proti supersonickým raketám

Britské námořnictvo testuje nový systém protivzdušné obrany proti supersonickým raketám
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: raketové testy
06 / 09 / 2017, 14:00

Britské námořnictvo pracuje novém systému protivzdušné obrany. Otestovala na moři rakety Sea Ceptor.

Royal Navy otestovala novou generaci své protivzdušné obrany. Rakety Sea Ceptor z rodiny CAMM (Common Anti-Air Modular Missile) jsou schopné pronásledovat a zničit střely letící supersonickou rychlostí. Testy se uskutečnily na britské fregatě HMS Argyll. Zkoušky raket Sea Ceptor, které jsou vyvíjeny zbrojní společností MBDA,  podle serveru RT byly úspěšné.

Rakety Sea Ceptor mají představovat jeden z technologických vrcholů. Jsou schopné dosáhnout rychlosti Mach 3 a chránit území o rozloze přibližně 1 300 km2. Rakety byly navrženy tak, aby byly schopné zasáhnout i několik cílů naráz. Rakety Sea Cepter používají inovativní technologii ,,měkkého" odpálení, které je o 30% efektivnější než ,,horké" odpálení rakety.

psali jsme: Rusko nasazuje v Sýrii další systémy protivzdušné obrany S-300VM

Nový systém protiraketové obrany má v ideáním případě nahradit stávající zbraňový systém SeaWolf, který je již zastaralý a jehož počátky sahají už do 60. let. Podle ministryně obrany Harriett Baldwinové ochrání nový systém rakety Sea Ceptor britské zájmy proti známým, ale i neznámým hrozbám i v souvislosti s hrozbami, které Velké Británii adresovala KLDR, která prohlásila, že země bude čelit ,,bídnému konci", pokud se připojí k USA a Jižní Koreji při vojenských cvičeních.

psali jsme: Americké drony s laserem proti ruskému protivzdušnému systému S-400

HMS Argyll bude provádět sérii dalších testů nového systému protiraketové obrany se střelami Sea Cepter, než zamíří příští rok do Japonska. S rostoucím napětím ohledně KLDR i USA provedla na konci test rakety Raytheon SM-6, která úspěšně ,,dostihla" balistickou raketu středního doletu vypálenou z torpédoborce USS John Paul Jones.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku