Britské speciální jednotky bojují v přední linii proti ISIS v Sýrii

Britské speciální jednotky bojují v přední linii proti ISIS v Sýrii
Autor fotografie: Defence Images (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto britského vojáka
07 / 06 / 2016, 07:30

Britští vojáci překročili hranice Jordánska se Sýrií a snaží se pomoci skupině Nová Syrská Armáda přeskupit jejich obranu.

Podle listu The Times pomáhají britské jednotky rebelům a čelí každodenním útokům ISIS.
Nadporučík Mahmoud al-Saleh řekl The Times, že britští vojáci překročili hranici od Jordánska, aby pomohli Nové Syrské Armádě (NSA) přeskupit její obranu v al-Tanf poté, co sebevražedný útok poškodil jejich základnu.

"Pomohli nám s logistikou, jako je vybudovat obranu, aby byly bunkry bezpečné," řekl.

NSA se skládá z bývalých členů syrských speciálních sil, který přeběhli od syrské armády a byli rekvalifikováni britskými a americkými silami. Strategicky důležitou vesnici al-Tanf dobyla skupina NSA v březnu. Základna byla napadena obrněným vozidlem Islámského státu, které bylo naplněné výbušninami. Zabito bylo 11 a zraněno 17 rebelů z NSA, zároveň byla poškozena konstrukce základny, což si vyžádalo přítomnost britských jednotek, které pomohou základnu obnovit.

Rebelové nyní čelí pravidelným raketovým a sebevražedným útokům Islámského státu.

"Útočí na nás neustále, v patnáct hodin, v sedmnáct hodin, v šestnáct hodin, o půlnoci," řekl nadporučík al-Saleh listu The Times a dodal: "Když se podíváte na načasování útoků, je jasné, že nechtějí, abychom si odpočinuli. Používají rakety, minomety a mnoho sebevražedných atentátníků."

Zdroj: The Independent

Tagy článku