Britské stíhače zachytily ruské bombardéry Tu-160

Britské stíhače zachytily ruské bombardéry Tu-160
Autor: MoD OGL (Open Government License)|Popisek: Ilustrační snímek britského Tornada s ruským Tu-160
17 / 02 / 2016, 17:45

Podle stanice Sky News musely stíhače RAF Typhoon vzlétnout k zachycení dvou ruských nadzvukových bombardérů, které se pohybovaly směrem k britskému vzdušnému prostoru.

Mluvčí ministerstva obrany potvrdil, že ruské Tupolevy Tu-160 se pohybovaly v oblasti zájmu Velké Británie, ale do vzdušného prostoru Británie nevstoupily.

RAF QRA Typhoon Escorting a Russian Bear Aircraft

Letadla RAF Typhoon ze základny Coningsby v Lincolnshire v současné době doprovázejí ruské bombardéry na jih přes Severní moře. Britský vzdušný prostor pokrývá poloměr 12 mil od pobřeží Velké Británie.

Zdroj: Sky News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace