Britská muslimská škola propagovala násilí na ženách a ,,beztrestné" vynucování sexu muži. Převezme ji stát

Britská muslimská škola propagovala násilí na ženách a ,,beztrestné&quote; vynucování sexu muži. Převezme ji stát
Popisek: islámská škola
18 / 07 / 2017, 18:00

Britská muslimská škola bude převzata státem, protože ji inspekce shledala ,,závadovou".

Britská vláda nařídila převzetí muslimské školy Al-Hijrah, kterou financoval stát. Inspekce (The Office for Standards in Education - Ofsted), která provedla kontrolu po smrti devítiletého chlapce, zde našla řadu ,,závad" a nesrovnalostí.

psali jsme: Islámská škola v Londýně špehovala své žáky skrytou kamerou na toaletách

Ve škole například nefunguje zdravotní služba pro stav nouze, našly se zde knihy, v nichž je napsáno, že muži mohou kdykoliv bít ženy a vynucovat si na nich sex, kdykoliv chtějí. 

Červnová zpráva Ofstedu uvedla, že muslimská škola neposkytovala v řadě ohledů adekvátní služby. Podle inspekce nebyla škola hlavně kvůli smrti devítiletého chlapce, který utrpěl alergickou reakci a později zemřel, schopná mu poskytnout potřebnou péči. Personál nebyl navíc na tyto krizové situace vůbec školen, konstatovala inspekce ve své zprávě.

Ve škole je navíc běžná segregace chlapců od dívek, za niž muslimská škola dlouho bojovala. Toto oddělení je pro vládu nepřijatelné. ,,Jsem hluboce znepokojena myšlenkou úplné segregace dětí v této škole," uvedla vedoucí inspektorka Ofstedu amanda Spielmanová k problému oddělení dívek a chlapců, které je běžné v muslimských školách.

psali jsme: Americká základní škola vnucuje žákům islám, křesťanství a Bibli zakazuje

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.