Britskou turistku znásilnili v Dubaji, hrozí ji i trest smrti kamenováním

Britskou turistku znásilnili v Dubaji, hrozí ji i trest smrti kamenováním
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Dubaj
16 / 11 / 2016, 20:00

Britská turistka, která pobývala v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, nahlásila znásilnění dvěma muži, ženu však obvinily místní úřady z ,,mimomanželského sexu", ze nějž hrozí v krajním případě i trest smrti kamenováním.

Pětadvacetiletá žena byla ihned poté zatčena a byl ji zabaven i pas. Žena nahlásila na policejní stanici hromadné znásilnění dvěma Brity, kteří mezitím odletěli zpět do Velké Británie, aby jí bylo sděleno, že porušila místní zákony a dopustila se mimomanželského sexu.

Britská charitativní organizace varuje turistky v Dubaji: "Neoznamujte znásilnění saúdské policii!"

Za to také stane před soudem. Zatím byla propuštěna na kauci, nicméně může čelit celé řadě možných trestů - od deportace, bičování, v extrémním případě i trestu smrti kamenováním. Ve Spojených arabských emirátech totiž platí právo šaría, které pohlíží na toto znásilnění jako na sex uskutečněný mimo manželství, což je v zemi ilegální.

Podobný případ se stal i v roce 2013 mladé Norce, která též trávila čas v Dubaji. Na výletě však byla znásilněna kolegou a šla případ oznámit na policii. Stejně jako v případě Britky i Norka byla obviněna z mimomanželského sexu a odsouzena v tomto případě na 16 měsíců do vězení.

Zdroj: independent.co.uk, express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.