Britský imám byl usvědčen z podpory IS. "Ovládneme Evropu," radil britským muslimům

Britský imám byl usvědčen z podpory IS. &quote;Ovládneme Evropu,&quote; radil britským muslimům
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Anjem Choudary
16 / 08 / 2016, 18:15

Jeden z nejvyšších muslimských duchovních ve Velké Británii a současně radikální kazatel Anjem Choudary byl dnes, po dlouhých letech spekulací a podezření, odsouzen k deseti letům vězení. Choudary například už dříve prohlásil, že vlajka islámu bude vlát na Bílém domě.

Soud ho uznal vinným z podpory islámistů. Podle obžaloby dlouhodobě spolupracoval s džihádistickými skupinami v Sýrii a Iráku. Jeho spolupracovník Mohammed Rahman byl odsouzen již v červenci. Zdroj: rt.com

 

„Ovládneme Anglii, muslimové jsou na postupu. Teď populačně zabíráme Birmingham,“ prohlásil duchovní Anjem Choudary. Poznamenal, že i v dalších městech je počet muslimských obyvatel na vzestupu: „Tito lidé jsou jako tsunami ženoucí se Evropou. Brusel, Amsterdam jsou z třiceti, čtyřiceti procent muslimské." Zdroj: novinky.cz

 Na následujícím videu z roku 2015 například tvrdí, že "chalífát je lepší než Británie"

  

Na dalším videu z května 2015 je talk show zpravodajské televize Fox News, kterou uváděl moderátor Sean Hannity. Antiislámská aktivistka Pamela Geller byla "konfrontována" právě s tímto imámem, protože měla tu odvahu, že v Texasu uspořádala antiislámskou výstavu Nakresli proroka.

Moderátor divákům nejdřív připomněl popravy radikálními islamisty, znásilňování žen i jejich méněcennost v muslimské společnosti. 

„Vy chcete, aby zemřela,“ prohlásil Hannity. „Ujasněme si, že nemluvíme o Mickey Mousovi nebo Donaldu Duckovi. Mluvíme o lidech, kteří úmyslně uspořádali soutěž v urážení proroka Mohameda,“ prohlásil Choudary, který dříve prohlásil, že vlajka islámu bude vlát na Bílém domě.

„Měla by být postavena před soud šaría, souzena a při shledání vinnou odsouzena k trestu smrti,“ prohlásil Choudary. Když mu Geller odvětila, že není muslimka, aby takto byla souzena, začalo drsné hádání, které musel moderátor několikrát přerušovat.

„Říkala jste si o hrozbu smrti. Jste horší než prase,“ řekl poté muslimský imám a to byla poslední kapka. Moderátor prohlásil opakovaně na hlavu muslima: „Jste patetický, jste patetický, jste zlý a patetický.“ Poté ukončil přenos. Zdroj: blesk.cz

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.