Britský ministr varuje, že Velkou Británii zachvátí teror, pokud budou džihádisté vytlačeni z Mosulu

Britský ministr varuje, že Velkou Británii zachvátí teror, pokud budou džihádisté vytlačeni z Mosulu
Autor: Flickr.com|Popisek: Islámský stát
25 / 10 / 2016, 09:00

Ministr současné vlády Rory Stewart se obává, že Velkou Británii čeká v blízké době série teroristických útoků, které nastanou, když bojovníci Islámského státu budou vytlačeni ze svých pozic ve strategicky důležitém městě Mosul.

Stewart se domnívá, že by Velká Británie i Západ měly zůstat nadále ostražití, protože po likvidaci bašty islamistů Mosulu se aktivity poražených příslušníků Islámského státu hlavně z řad Britů ,,vrátí" zpět do Velké Británie.

Podle Stewarta totiž mnoho z těchto bojovníků takový návrat skutečně plánuje, aby zde rozpoutali teror jako odplatu za vojenské akce v Mosulu, které právě intenzivně probíhají. Podle Stewarta se již mnohokrát ukázal Islámský stát jako skupina, která je v zásadě nepředvídatelná svým chováním a svými kroky, které podniká.

V oblasti bojů se nyní nachází zhruba 2 500 bojovníků z Evropy, kteří vojensky pomáhají Islámskému státu. Odhaduje se, že do Sýrie a Iráku odcestovalo z Velké Británie zhruba 800 britských džihádistů.

Stewart také řekl, že vítězství iráckých jednotek a spojenců je za současného rozložení sil více než pravděpodobné, což bude mít za následek hromadný útěk obyvatel, jichž může být až jeden milion.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace