Britský ministr zahraničí: "Záškodničtí uprchlíci ohrožují naši životní úroveň"

Britský ministr zahraničí: &quote;Záškodničtí uprchlíci ohrožují naši životní úroveň&quote;
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Ilustrační foto
09 / 08 / 2015, 21:30

Miliony afrických migrantů, kteří se snaží dostat do Evropy, znamenají ohrožení pro životní úroveň a sociální strukturu Velké Británie i celé Evropy. To jsou slova šéfa britské diplomacie Philip Hammond.

Informaci zveřejnil deník The Guardian. Pro Británii je prý nyní prioritou najít jednodušší způsob, jak poslat případné žadatele o azyl zpět domů. Podle současných předpisů Evropské unie si mohou být "celkem jisti", že nikdy nebudou vráceni, uvedl ministr. 

„Taková situace je neudržitelná, protože Evropa se sama nemůže chránit a zachovat si svoji životní úroveň a sociální strukturu,“ řekl Hammond stanici BBC při své dnešní návštěvě v Singapuru  s tím, že starý kontinent není schopen pojmout miliony afrických běženců. "Rozdíl v životní úrovni mezi Evropou a Afrikou znamená, že vždy budou existovat miliony Afričanů s ekonomickou motivací dostat se do Evropy."

Řešení krize ve francouzském Calais, odkud se stovky běženců snaží dostat do Británie, vidí Hammond v možnosti vrátit je do země, ze které přišli. Podle něj se dá ještě vylepšit zabezpečení tunelu pod kanálem La Manche. Zdroj: zpravy.e15.cz

Podle opozičních politiků je nejnovější vyjádření ministra Hammonda posledním důkazem, že britská vláda zesiluje svoji protiimigrační rétoriku v reakci na migrační krizi v Calais.

 

Celé prohlášení ministra zahraničí Philipa Hammonda:

Když jsme posoudili situaci ve světle krize, je jasné, že lze udělat více pro zlepšení fyzické bezpečnosti tunelu. Musíme rovněž spolupracovat s francouzskými kolegy a pokusit se řešit základní příčinu problému.
Dokud zde budou docela velké počty poměrně zoufalých migrantů potulujících se v oblasti, bude vždy existovat hrozba pro bezpečnost tunelu. Musíme tento problém vyřešit; definitivně tím, že budeme schopni vracet ty, kdo nejsou oprávněni žádat o azyl, do jejich zemí původu.
A to je naše priorita číslo jedna; a je to francouzská priorita číslo jedna.
Rozdíl v životní úrovni mezi Evropou a Afrikou znamená, že vždy budou miliony Afričanů s ekonomickou motivací, kteří se budou pokoušet dostat do Evropy. A dokud budou zákony Evropské unie, jaké jsou, mnohým z nich bude stačit vstoupit do Evropy, aby si mohli být téměř jistí, že nikdy nebudou vráceni do země svého původu.
To není udržitelná situace, protože Evropa se nemůže chránit a zachovat si svoji životní úroveň a sociální infrastrukturu, bude-li muset absorbovat miliony migrantů z Afriky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace