Britský mladík chtěl zastřelit Donalda Trumpa

Britský mladík chtěl zastřelit Donalda Trumpa
21 / 06 / 2016, 06:15

Úřady ve Spojených státech zadržely muže, který se na sobotním mítinku Donalda Trumpa pokusil ukrást zbraň policistovi.

Washington (ČTK) - Vyšetřovatelům později uvedl, že chtěl předpokládaného republikánského uchazeče o křeslo v Bílém domě zabít. Vyplývá to podle agentury Reuters ze soudních dokumentů zveřejněných v pondělí. Úřady tvrdí, že devatenáctiletý Michael Steven Sandford přišel na Trumpovo setkání s příznivci v kasinu Treasure Island v Las Vegas. Dotyčný se pokusil odzbrojit policistu, pořádkové síly jej ale přemohly, citovala za soudních dokumentů agentura AFP.

Zadržený byl podle lasvegaské policie předán americké Tajné službě (SS), což je instituce založená na ochranu osoby prezidenta USA a členů jeho rodiny, vyšetřuje ale třeba i případy finanční trestné činnosti.

Pracovníkovi této služby Sandford podle soudních dokumentů řekl, že do Las Vegas přijel z Kalifornie s cílem zastřelit Trumpa. "Sandford uvedl, že se Trumpa pokoušel zabít zhruba rok, rozhodl se však jednat při této příležitosti, protože si byl konečně jistý, že to zkusí," stojí podle agentury Reuters také ve spisech.

Sandford má britský řidičský průkaz a tvrdí, že v USA žije už rok a půl, stojí také v soudních dokumentech. 

Vyšetřovatelům mladík podle dokumentů rovněž řekl, že ze zbraně nikdy předtím nestřílel, minulý týden v pátek si ale v Las Vegas zašel na střelnici, aby se to naučil. Kdyby Trumpa nezkusil zabít v Las Vegas, pokusil by se o to znovu na mítinku ve Phoenixu, kam už si rezervoval vstupenky, citoval z dokumentů britský server BBC. K lasvegaskému policistovi mladík podle BBC přišel se slovy, že chce Trumpa požádat o autogram.

Tagy článku