Britský muslimský aktivista: Máme právo užívat právo šaría ve Velké Británii

Britský muslimský aktivista: Máme právo užívat právo šaría ve Velké Británii
Autor: Flickr.com|Popisek: islám
03 / 11 / 2016, 20:00

Britský muslimský aktivista Ahmad al-Dubayan, šéf britské asociace úřadů pro právo šaría, kromě toho v britském parlamentu před poslanci prohlásil, že ve Velké Británii již ,,běžně" fungují soudy šaría.

Al-Dubayan také řekl, že tyto ,,neregulované" soudy existují všude ve Velké Británii. Podle islámského aktivisty se tyto samozvané soudyv současné době zabývají například uzavíráním manželství či rozvody muslimů.

I když je na tyto soudy nahlíženo britským právem jako na nelegální tribunály, Al-Dubayan řekl, že muslimové mají právo na to, aby tyto soudy podle zákona šaría ve Velké Británii normálně fungovaly.

Al-Dubayan na otázku, kolik v zemi takových samozvaných soudů existuje, odpověděl, že přesné číslo neví, ale předpokládá počet od 30 do 80.

Poslanci při slyšení nešetřili kritikou na adresu samozvaných nelegálních soudů. Například labouristická poslankyně Naz Shahová prohlásila, že tyto soudy slouží k utlačování žen a jejích práv. Domnívá se, že existující paralelní síť soudu šaría v zásadě odporuje britskému právu a takové soudy jsou nelegální, protože ve Velké Británii existuje jen jedno právo, a to je britské.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace