Ve vězeních roste islámská radikalizace, udělejte už něco, vyzývá muslimský předák premiérku Mayovou

Ve vězeních roste islámská radikalizace, udělejte už něco, vyzývá muslimský předák premiérku Mayovou
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: vězení
27 / 03 / 2017, 18:00

Vysoký představitel muslimské organizace Ahmadiyya vyzval premiérku Theresu Mayovou, aby učinila takové kroky, které by znemožnily další radikalizaci vězňů v nápravných zařízeních.

v souvislosti se zjištěním, že londýnský atentátník Chalid Masúd byl zradikalizovaným muslimem, k čemuž mělo dojít v době, když byl ve vězení, by britská vláda měla svými opatřeními učinit takové kroky, které by této radikalizaci účinně zabránily. Vyzval k tomu předák muslimské organizace Ahmadiyya Raffia Hayat.

Podle něho i britských bezpečnostních expertů jsou rizikoví ti vězni, kteří v nápravných zařízení konvertují k islámu a pak se radikalizují. Tomu přikyvuje i britský analytik Henry Jackson, podle něhož je pak u těchto muslimských konvertitů pak zhruba čtyřikrát větší pravděpodobnost, že spáchají nějaký teroristický útok.

Čtěte také: Imámové ve vězení šíří islámský extremismus, varuje šéf italských vězeňských odborů

Hayat také důrazně varuje před tím, aby islamističtí extrémisté, kteří jsou radikály už po svém příchodu do vězení, verbovali v těchto zařízeních další islamisty. U nich podle Hayata výrazně roste pravděpodobnost, že provedou nějakou formou teroristický útok.

související: Muslimský radikalismus v Evropě je časovaná bomba. A bude hůř....

,,Tato radikalizace je velmi znepokojující a vláda ji musí brát vážně. Musí najít takový způsob, aby této praxi zabránila v našich věznicíchi," řekl Hayat. Generální tajemník britské Asociace vězeňských strážníků tento neblahý trend potvrzuje. Podle jeho názoru se často vězni sbližují s radikálními vězeňskými gangy, aby je chránily, než posléze přijmou jejich ideologii.

Velká Británie však není jedinou zemí, kde je islamistická radikalizace ve vězeních na vzestupu. Bojuje s ní v současné době Francie či Itálie.

 

psali jsme:

Británie má problém s islámistickými vězni. Hrozí radikalizace dalších vězňů

Zdroj: express.co.uk

 

 

Tagy článku