Londýnský obchodník obviněn z rasismu. Svůj obchod pojmenoval "Really British"

Londýnský obchodník obviněn z rasismu. Svůj obchod pojmenoval &quote;Really British&quote;
Autor fotografie: Twitter
08 / 12 / 2016, 18:15

Po otevření obchodu s dárkovými předměty v severním Londýně pod názvem "Really British" (Skutečně britský) byl 54 letý Chris Ostwald prý obviněn z podněcování k rasismu. Jeho reakce byla bezprostřední: "Všichni se z politické korektnosti zbláznili."

Ostwald přitom prodává typické britské dárkové předměty, od plastových sošek královny až po anglickou hořčici. Pro list The Independent řekl :

"Začalo to před několika měsíci, jakmile jsem začal obchod zařizovat. Lidé chodili kolem a stěžovali si na něj, když viděli ceduli s nápisem" Really British", tvrdili, že to společnost rozděluje.....A od té doby, co jsme otevřeli, je to stále horší. Včera dokonce přišli čtyři lidé a zase si stěžovali. Od té doby, co jsme otevřeli, jdou obchody pořád dolů. Jednou přišla nějaká žena a řekla, že slovo "britský" by mělo být úplně zakázáno kvůli vraždě Jo Coxové, protože její vrah křičel "Britain First." Je to směšné. Kvůli politické korektnosti se všichni zbláznili."

Na 50 000 nenávistných tweetů oslavovalo vraha Jo Coxové

 

Chris Ostwald sice odmítl prozradit, jak hlasoval v referendu o setrvání Británie v EU, ale tvrdí, že obchod neotevřel s politickým úmyslem. Chtěl upřednostnit výrobky, které jsou vyrobené ve Velké Británii a ukončit dohady o brexitu, protože, jak dodává "Lidé se po brexitu ptali "Co budeme dělat? My už nic v Británii nevyrábíme" A to měla být podle něj odpověď. Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Tagy článku