Britský parlament bude jednat o rozšíření náletů na ISIS

Britský parlament bude jednat o rozšíření náletů na ISIS
Autor fotografie: Defence Images|Popisek: Tornado RAF
02 / 12 / 2015, 08:15

Po 13.listopadu Francie požádala své spojence, aby rozšířili útoky proti Islámskému státu. Další krok je nyní je na Británii a Německu.

Britští poslanci budou o tématu debatovat dnes více než 10 hodin a poté budou hlasovat, zda rozšířit britské nálety na Islámský stát i v Sýrii. Británie je v koalici vedené USA, která vede letecký boj s IS, ale nyní jsou britské údery omezené pouze na cíle v Iráku.

Britský premiér David Cameron, který jednal po útocích muslimských teroristů s prezidentem Hollandem se snaží o rozšíření útoků a řekl: Británie nyní musí přijmout opatření, aby přispěla k ochraně před terorismem, jaký byl vidět v ulicích Paříže a jinde.“

Cameron sice bude čelit labouristické opozici, která má pocit, že zde chybí koherentní plán na boj s IS, ale zároveň se očekává, že desítky členů labouristické strany ho podpoří a tedy schválení rozšíření útoků projde.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace