Britský premiér Cameron řekl, že Trumpovy výroky ohledně muslimů jsou velmi nebezpečné

Britský premiér Cameron řekl, že Trumpovy výroky ohledně muslimů jsou velmi nebezpečné
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
24 / 05 / 2016, 06:00

Již dříve předák konzervativců prohlásil, že Trumpovy názory na muslimy jsou špatné a stupidní.

Slovní přestřelka mezi britským premiérem Davidem Cameronem a americkým kandidátem na prezidenta Donaldem Trumpem pokračuje dále. V neděli se Cameron nechal slyšet, že by neměl problém se s Trumpem setkat, ale trvá na tom, že jeho názory na muslimy jsou velmi nebezpečné. Trump na to odpověděl, že zřejmě nebude mít do budoucna dobré vztahy s předsedou britských konzervativců.

Trump je v posledních týdnech ve sporu i s nově zvoleným starostou Londýna Sadiqem Khanem, který je muslimského vyznání. Khan řekl o Trumpovi, že má ignorantský pohled na islám. Trump pak kontroval tím, že chtěl, aby oba podstoupili testy IQ, aby se prokázalo, že obchodní magnát není hloupý.

V rozhovoru pro stanici ITV Cameron řekl, že by se s Trumpem potkal, pokud přijede ještě před listopadovou prezidentskou volbou do Velké Británie. Spíš by to ale byla schůzka formální, která by utužila dobré americko-britské vztahy, než vzájemnou spolupráci  mezi Cameronem a Trumpem.

Zároveň Cameron podotkl, že ze svého názoru na Trumpa, co se týká jeho pohledu na muslimy obecně, nesleví:

,,Neustoupím v žádném případě od toho, co jsem řekl o politice nevpouštění muslimů do Ameriky. Stále si myslím, že to jsou názory špatné a vyvolávají spory. Říkat takové věci je velmi nebezpečné."

Minulý týden v pátek řekl Trump, že jej britský premiér už do Velké Británie pozval, ale jeho mluvčí k tomu sdělil listu Independent, že ještě nebylo potvrzeno přesné datum, zvlášť, když ještě republikáni a demokraté musejí oficiálně zvolit svého kandidáta, který bude na podzim usilovat o funkci amerického prezidenta.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku