Britským premiérem bude nakonec žena

Britským premiérem bude nakonec žena
Autor: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
08 / 07 / 2016, 11:15

Ministr spravedlnosti Michael Gove ve vnitrostranické volbě podle očekávání neuspěl.

Britským premiérem po Davidu Cameronovi bude jedna ze dvou žen - Theresa Mayová či Andrea Leadsomová. Rozhodl o tom výsledek vnitrostranického hlasování, kdy Mayová získala celkem 199 hlasů a Leadsomová 84. Kontroverzní Michael Gove zobdržel jen 46 a z volby je tak vyřazen. Výsledek celostranického hlasování, které proběhne korespondenčně, bude pak znám 9. září.

Ministryně vnitra Mayová má tak našlápnuto být příštím britskou premiérkou i vzhledem k počtu obdržených hlasů. Na rozdíl od náměstkyně ministryně energetiky Leadsomové byla proti brexitu, což se ale v hlasování nakonec neprojevilo.

Velké naděje být možným příštím premiérem a předsedou Konzervativní strany si dělal ještě nedávno i Stephen Crabb, ministr pro zaměstnanost a penzijní reformu. Toho podporoval mimo jiné i Simon Hoare či Craig Williams. Crabb však nakonec z volby odstoupil a vyjádřil podporu Mayové. Ta věří, že pod jejím vedením se Konzervativní strana sjednotí, protože stejně jako labouristy jí otřásl brexit.

Mayová je tak považována uvnitř strany za jasnou favoritku na příštího premiéra. Její hlavní protikandidátku Leadsomovou sice podpořil Boris Johnson, ale i tak  se jí nedávají příliš velké naděje na úspěch. O novém premiérovi pak definitivně rozhodnou všichni členové v zářijovém korespondenčním hlasování.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace