Britští byznysmeni chtějí pryč z EU. Už jsme jí zaplatili přes 500 miliard liber

Britští byznysmeni chtějí pryč z EU. Už jsme jí zaplatili přes 500 miliard liber
27 / 03 / 2016, 07:00

Evropská unie se změnila a bude se měnit dál. V EU chtějí zůstat hlavně velké banky a nadnárodní společnosti. Proč?

250 britských byznysmenů otevřeně podpořilo odchod Spojeného království z Evropské unie. Euroskeptická kampaň Vote Leave se snaží ukázat, že si takzvaný Brexit přeje i část obchodní sféry. Britové rozhodnou o případném odchodu z EU v referendu 23. června.

Na seznamu byznysmenů, kteří si myslí, že by se Británii dařilo lépe mimo Evropskou unii, figuruje třeba někdejší šéf velké banky HSBC Michael Geoghegan. Zdroj: rozhlas.cz

Na stránkách kampaně Vote Leave se uvádí nejen důvody pro opuštění EU, ale především částka "odvodů", kterou platí Velká Británie do společného rozpočtu EU. A ta neustále narůstá - dnes činí už 507 miliard liber.

  • Evropské soudy ovládají naše bezpečnostní a zpravodajské služby
  • Právní předpisy EU jsou důležitější než britské zákony
  • Evropská unie se rozrůstá. Když jsme vstupovali, bylo jen devět členských států. Nyní jich je 28, včetně Rumunska, Bulharska a Chorvatska
  • Za 12 měsíců přislo do Británie z Evropské unie 250 tisíc lidí - to je ekvivalent takových měst jako Plymouth nebo Newcastle. Pokud bude tento trend pokračovat deset let, bude v naší zemí více než dva miliony lidí navíc.   

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace