Britští muslimové zablokovali centrum Londýna a skandovali "Alláhu Akbar!"

Britští muslimové zablokovali centrum Londýna a skandovali &quote;Alláhu Akbar!&quote;
Autor: Screenshot
15 / 12 / 2016, 18:30

Více než tisícovka muslimů vyšla včera večer do ulic Londýna, aby vyjádřili svůj nesouhlas se situací v Sýrii a především v Aleppu

Na sociálních sítích zveřejnili fotografie z válkou zničeného města a obvinili syrský režim Bašára Asada včetně Ruska z vraždění civilistů. Imámové vyzvali muslimy po celém světě, aby se modlili a podpořili Syřany "všemi možnými způsoby" (zdroj: islam21c.com), (hashtag #aleppoisdying). 

Při demonstraci zablokovali komunikace v centru Londýna, na Belgrave Square, kde sídlí syrské velvyslanectví. To je nicméně od května 2012 opuštěné, protože tehdy byl syrský velvyslanec vyhoštěn z Británie. 

 

Jeden z řečníků, Moazzam Begg uvedl k protestujícím: „Potřebujeme chalífu, který uklidí tyto ulice, který rozdrtí armády a který si přestane stěžovat. Udeří vašimi raketemi zpět do vaší země, to je plán. Světová nadvláda na dosah ruky. Můžeme expandovat a odstranit tyto hlupáky." A dav na oplátku křičel „Alláhu Akbar". Informaci zveřejnil server eurozpravy.cz s odvoláním na britská média express.co.uk a breitbart.com.

Kdo byl oficiálním pořadatelem demonstrace, není jasné. Asim Qureshi, ředitel organizace pro práva muslimů CAGE, která je údajně napojena na extrémisty, obvinil ze situace v syrském Aleppu Spojené státy a CIA. Na demonstraci burcoval: "Nikdy nezapomeňte, kdo je tady ten problém. Když řeknete hele, Amerika je ta, která přijde a pomůže vám, pak jim musíme připomenout, jak vůbec začala válka proti teroru..."

Před modlícím se davem současně provolávajícím Alláhu Akbar! vystoupili další řečníci, které časo přerušoval jásot. Saláfistický muslim Haitham al-Hadad, blahopřál demonstrujícím, že se sešli v tak hojném počtu - "Toto dnešní shromáždění,  kde se v řádu několika hodin sešly stovky bratrů a sester - je znamením pozitivity a oživení, a to znamená vítězství pro Alláha."

V davu se údajně objevily vlajky, podobné vlajkám Talibanu, a transparenty organizace Hizb ut-Tahrir, která vyzývá ke znovunastolení chalífátu.Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace