Britští muslimové žijící v izolaci se domnívají, že Velká Británie je téměř islamizovaná, ukázal průzkum

Britští muslimové žijící v izolaci se domnívají, že Velká Británie je téměř islamizovaná, ukázal průzkum
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimové
05 / 12 / 2016, 18:30

Ukázal to průzkum, jehož autorem je vládní pověřenkyně pro oblast sociálního zabezpečení Dame Louise Caseyová.

Z průzkumu vyplývají zajímavé údaje, především fakt, že někteří britští muslimové, kteří jsou hluboce odtrženi od společnosti, si myslí, že většina Britů sdílí jejich víru.

Jedná se podle Caseyové o tisíce muslimů, kteří žijí ve vlastních enklávách, kde vlastní domy, školy výhradně pro muslimy i televizní kanály. Někteří z nich, pokud vůbec opustí svá sousedství, se domnívají, že tři čtvrtiny britské populace následují islámské učení.

Caseyová v rámci své zprávy dodává, že tyto muslimské enklávy se koncentrují v severních oblastech Velké Británie, jako je například Bradford, Dewsbury či v Blackburn. 

Podle listu The Sunday Times zpráva vládní pověřenkyně vyvolá velký rozruch zejména u britské vlády a úřadů, které mají na starosti integraci, a v praxi dokáže, že integrační snahy vlády v případě muslimů selhaly.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace