Britští policisté vystříleli na atentátníky 50 nábojů, než je zlikvidovali

Britští policisté vystříleli na atentátníky 50 nábojů, než je zlikvidovali
Popisek: policie
05 / 06 / 2017, 11:30

Policisté, kteří zasahovali proti londýnským teroristům, spotřebovali na jejich zneškodnění 50 kulek.

Osm policistů museli spotřebovat okolo padesáti nábojů na likvidaci tří londýnských atentátníků, kteří zabili při sobotním teroristickém útoku sedm lidí a desítky z nich zranili.

Policisté, kteří byli do akce nasazeni, spotřebovali ,,nebývalý" počet nábojů, aby mohli nebezpečné teroristy zneškodnit, řekl novinářům na tiskové konferenci Mark Rowley z londýnské policie. ,,Náš počáteční odhad je asi 50 nábojů, které byly vystřeleny osmi policisty. Tři atentátníci byli v důsledku toho zastřeleni," sdělil médiím Rowley.

Důvod, proč osm policistů vystřelilo tolik nábojů je ten, byla obava, že atentátníci měli sebevražedné vesty. Proto reagovali pohotově a rychle. Nakonec se však ukázalo, že vesty byly pouze atrapy. Veřejnost chválí britskou policii za to, že přijela na místo bezprostřední konfrontace s teroristy přibližně za osm minut.

Rowley také zmínil, že při akci na likvidaci teroristů byl postřelen jeden civilista. Jeho zranění však nejsou vážná a momentálně je ošetřován v nemocnici.

Rowley na tiskové konferenci rovněž sdělil, že národní protiteroristická síť úzce spolupracuje s tajnými službami, aby zjistily, jaké byly příčiny a pozadí teroristických útoků v sobotu. Zatím bylo zatčeno v souvislosti s nimi dvanáct lidí a razie pokračují dál. K útoku se už přihlásil Islámský stát.

 

psali jsme:

3 útočníci zastřeleni v Londýně, poté co zabili 7 lidí, 30 zraněných

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace