Brno za 580 milionů postaví 200 bytů pro rodiny i seniory

Brno za 580 milionů postaví 200 bytů pro rodiny i seniory
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
19 / 09 / 2017, 06:30

Brno vybuduje za 580 milionů korun v lokalitě Kamenný vrch šest až osm bytových domů s 200 byty.

Sloužit budou mladým rodinám, seniorům i sociální oblasti, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Stavět by se mělo v letech 2019 až 2023. Náklady výstavby pokryje fond bytové výstavby.

Brněnští radní schválili záměr výstavby až osmi domů včetně technické a dopravní infrastruktury. "Zhruba polovina z celkového počtu bytů bude pro mladé rodiny. Předpokládáme, že budou převážně o velikosti 40 až 75 metrů čtverečních a v dispozicích 2+kk, 3+kk, 2+1 a 3+1," uvedl Hladík.

Zhruba 40 procent bytů připadne seniorům. Většina z bytů bude jako garsonka o velikosti 30 až 50 metrů čtverečních a zbytek 2+kk o velikosti do 50 metrů. Zbylých 10 procent bytů bude podle Hladíka sloužit sociálním účelům. Město počítá s tím, že to budou byty 1+kk, 1+1, 2+kk, 2+1 a 3+1.

Letos město nechá zpracovat objemovou zastavovací studii. V následujících dvou letech vybere projektanta, nechá zpracovat dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení a pro provedení stavby. Naplánovaná je na roky 2019 až 2023.

Při výstavbě se budou používat moderní enviromentální přístupy jak v otázce hospodaření s dešťovou vodou, tak ohledně energetické náročnosti budov. "Připravujeme využití šedé vody. Budeme jímat veškerou dešťovou vodu, čistit ji a využívat pro zavlažování okolní zeleně nebo pro splašky na toaletách v konkrétních bytech v postavených domech," doplnil Hladík. Podle něj kvůli tomu vznikne nová dešťová kanalizace a retenční nádrž.

Brno spravuje bezmála 30.000 bytů. Většinu z nich mají na starosti městské části, kterých je v Brně 29.

Autor: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace