Brožura Islámského státu vybízí k útokům ,,osamělých vlků" v Evropě: Používejte nůž k uřezání hlavy vašich nepřátel

Brožura Islámského státu vybízí k útokům ,,osamělých vlků&quote; v Evropě: Používejte nůž k uřezání hlavy vašich nepřátel
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
02 / 11 / 2016, 20:00

Brožura, kterou vydal Islámský stát, nabádá k tomu, aby se příslušníci této organizace mstili za své padlé spolubojovníky v Mosulu tím, že budou intenzivně páchat teroristické útoky v Evropě.

Brožura ,,Nashir - nyní nastal čas boje" podněcuje islamistické fanatiky na Západě Evropy, aby jako ,,osamělí vlci" páchali teroristické útoky v odvětě za to, že ,,Mosul krvácí".

Podle brožury tak mají islamisté v Evropě ,,zastavit krvácení Mosulu prováděním operací, které mají vyčerpat protivníkovu sílu". Mají přitom uřezávat hlavy svých nepřátel.

Bitva o strategicky důležité město začala 17. října, když asi 80 000 vojáků zamířilo k Mosulu. Pokud město ovládnou, což je pravděpodobné, bude to znamenat skoro jistě začátek konce Islámského státu.  

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.